Saturday, July 9, 2016

პროექტის სახელწობა: სპორტი ჩვენს ცხოვრებაში
პროექტის მთავარი იდეა:.ჯანსაღ სხეულში ჯანსაღი სულია.
მოსწავლეები მოიძიებენ და განამტკიცებენ სპორტის მნიშვნელობას
მათ ყოველდღიურ ცხოვრებაში. მოიძიებენ ინფორმაციას სპორტის
სხვადასხვა სახეობებზე, გაეცნობიან გამოჩენილ სპორტსმენების წარმომავლობას.
მოსწავლეები მიღებენ მონაწილეობას სხვადასხვა სპორტულ ღონისძიებებში.
ჩატარდება სკოლებს შორის სპორტული შეჯიბრებები.
პროექტის აქტუალობა: ამ საუკუნეში ბავშვები მეტ დროს უთმობენ კომპიუტერს და სპორტს აღარ  მისდევენ.
პროექტის მიზნები: პროექტის მიზანია მივახვედროთ ბავშვები რა მნიშვნელოვანია სპორტი ჯანმრთელობისთვის.
მონაწილეთა ასაკი: შეუზღუდავი
ვადები/ხანგრძლივობა: 3 თვე
მოსალოდნელი შედეგები/პროდუქტები, რაც შეიძლება შეიქმნას: სპორცმენის შესახებ ინფორმაციის მოძიება, ფოტო მასალის მოძიება, პრეზენტაციის ჩვენება.
პროექტისათვის საჭირო ძირითადი რესურსები: კომპიუტერი, კალამი, რვეული.
პროექტის მსვლელობა (ძირითადი აქტივობები): მოსწავლეები მოიძიებენ გამოჩენილ სპორცმენზე ინფორმაციას შესაბამის ფოტო მასალასთან ერთად.
საგნებთან/საგნობრივ ჯგუფებთან/ ეროვნულ სასწავლო გეგმასთან კავშირი: ისტ. ხელოვნება.
პროექტის ხელმძღვანელი (მასწავლებელი): თემურ პატარაია
ხელმძღვანელის ელ ფოსტა: teimurazpataraia85@gmail.com
პროექტის ვებ-გვერდი: www.temopataraia.blogspot.com

Monday, July 4, 2016

გაკვეთილის თემა
ფეხბურთი
სწავლების საფეხური / კლასი
მე-7 კლასი
საგნობრივი ჯგუფი / საგანი
სპორტი
მოსწავლეთა რაოდენობა
30
გაკვეთილის მნიშვნელობა აქტუალობა
გაიგებენ მოსწავლეები ფეხბურთის ისტორიას
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
მიზანი:  მოსწავლემ შეძლოს ფიზიკური აქტივობისას წარმოაჩინოს ყველა ძირითადი და აუცილებელი მოძრაობა.
შედეგი: ერთმანეთს უხამებს სხვადასხვა სახის და სისწრაფის მოძრაობებს ( რბენა, გადახტომა, მანძილის განსაზგვრა).
წინასწარი ცოდნა
მოსწავლეებმა იციან ფეხბურთის წესები.
შეფასების საგანი და პროცედურები

ვაფასებ მოსწავლეთა ჩართულობას და შესრულების ტექნიკას. იხილეთ შეფასების რუბრიკა
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესუსრსები
სლაიდშოუ, ვიდეორგოლი, ბურთი, მოედანი.
გაკვეთილის მსვლელობა
ვიდეო რგოლი 5 წუთი, თეორიის გაცნობა 8 წუთი, სლაიდ შოუს ჩვენება 5 წუთი, გადანაწილება ჯგუფებად 2 წუთი, 25 წუთი თამაში.
დიფერენცირებული სწავლება
სსიმ. მოსწავლე არ მყავს